Kavzuka

Kavzuka

Kavzuka Raczuka Tapluka

Jesteście ciekawi co Kavzuka ma wspólnego z Rachą?

Pracując nad rozwojem turystyki w Rachy zrodził nam się pomysł, że do tego cudownego regionu idealnie pasowałby stary retro autobus, którym przemierzalibyśmy tutejsze drogi. Służyłby idealnie do poznawania okolicy w klimatycznym stylu. Przez kolejne kilka dni pomysł dojrzewał, aż w końcu zaczęliśmy przeglądać ogłoszenia. Po głowie chodziły nam dwa modele GAZ 66 i KAVZ 685.
Dostałem informację, że ktoś sprzedaje Kavza i tego samego dnia pojechaliśmy z Iką do Tbilisi. Kiedy zajrzeliśmy do hali, zobaczyłem błysk w oczach Irakliego. To było to! Nie miałem przy sobie pieniędzy, ale to nie był problem. Wykonałem telefon do przyjaciela ze Svaneti i od razu pieniądze były na koncie i tak oto weszliśmy w posiadanie Kavza 685!
Co prawda papiery gdzieś zaginęły, ale dla nas nie było to problemem!


Dowiedzieliśmy się, że autobus należał do drużyny rugbystów. Kierowcą tego autobusu był starszy pan, który, jak się potem okazało zostawił dokumenty w garażu, podczas ostatniej wycieczki tym bolidem do Gurii, gdzie udał się razem z całą drużyną.

Tego samego dnia przyjechaliśmy nim do Kutaisi i zaczął się remont.
Mengrelscy doktorzy: Mamuka i Gogita zakasali rękawy i zabrali się za robotę.
Serce całego autobusu, zwane „Tamadą 8 cylindrów” niestety musiało zostać zdemontowane. Do przeszczepu wybrano pacjenta – Policyjnego Mercedea Vario 4.0 diesel, stary model, tzw zielony, bez turbiny. Najlepszy!
To było jak tchnięcie nowego życia w nasze maleństwo!

Po paru ekstremalnych testach busik dostał przegląd, wszystkie papiery i imię – Kavzuka.
Od marki autobusu: Kavz, a końcówka -ka od miłości do regionu na środkowym Kaukazie – Rachy.
Raczyńcy do wszystkiego co kochają, dodają końcówkę -ka. 


Potem jeszcze przez kilka dni robiliśmy remont po swojemu i zaczęliśmy uczyć się obsługi Kavzuki. A ona zaczęła uczyć się naszych tras 
Zaraz po remoncie Kavzuka wystąpiła w roli autobusu weselnego u naszego przyjaciela. I zdała test na 5+.

Kavzukę przeznaczyliśmy do podróży po Rachy a nam równocześnie zrodził się kolejny szalony pomysł, że do podróży po Gurii również potrzebujemy retro maszynę. Ale o tej historii możecie poczytać kiedy klikniecie w #blueguria.

Trochę wpomnień:

Racha19
Zekari32
tekst1
Zekari21
Racha2
Zekari5