Adjaria Green Sea [7 dni]

Adżaria
Green Sea
7 dniWe wtorki: 21/07, 4/08, 18/08, 1/09 zabierzemy Was na tygodniowy bajkowy autorski program w górnej Adjarii. Pokażemy Wam ten kawałek gruzińskiej ziemi z takiej strony, żeby nie zabrakło dobrej zabawy z naszymi klimatycznymi samochodami oraz przepięknej przyrody, która jest nie do opisania słowami. W kalendarzu wydarzeń możecie zbieramy ekipę:

Mistyka wiosek górnej Adjarii, unikalna architektura pasterskich domów, styl życia góralów i ich samowystarczalność. Połączenie i tolerancja religii chrześcijaństwa i islamu. Unikalna kultura i adjarski folklor. Klimat subtropikalny. Wyjątkowa historia i zabytki takie jak główny cel na ostatnim poincie na granicy gruzińsko – tureckiej na wysokości około 2200m n.p.m. – zamek Khikhani. Legendy, bohaterowie, walka, wojna i wszystko co dotyczy zamku Khikhani. Ziemia czerwona pod zielonym zamszem od krwi naszych przodków.

Buch Buch Machakhela. Unikalna wioska w Adjarii skąd pochodzi pierwsza broń w Gruzji. I tak samo nazywa się.

Gospodyni petarda Pani Dumbadze z malowniczej fantastycznej wioski Bako i tu spędzenie dwóch noclegów jest obowiązkowe podczas naszej wycieczki. To jest idealne miejsce, żeby na światowym poziomie poznać kulinarna tradycję górskiej Adjarii. A wieczorem policzymy gwiazdy z trudem łapiąc oddech po smakowitej uczcie.

Przed nami ciekawa trasa w stronę morza m.in. z mostami królowej Tamary, których historia zaczyna się w XIII w. Wodospady i kaniony. Integracja z lokalną ludnością.

Kilometrowa kolejka w Khulo zawieszona na 300 m wysokości w niebie bez środkowego słupa.

To jest tylko część tego co sama droga przygotuje dla nas na trasie w samej górnej Adjarii, do której trafimy z imeretyńskich gór przez przełęcz Zekari. Zetkniemy się tam z klimatem pasterzy, góralskimi serami, z unikalnym obserwatorium w uzdrowisku z XIX w Abastumani i noclegiem pod namiotami w pięknych terenach, których nie chce się opuszczać.

Wszyscy wiedzą, że w górnej Adjarii mieszka największa liczba osób w wieku powyżej 100 lat niż w jakimkolwiek innym regionie. Unikalna fauna, miks kilku klimatów, idealna wysokość, świeże bio-produkty i bogaty w alpejskie moce nabiał. Aktywny styl życia, mnóstwo szlaków. I to, co dodatkowo mamy dla Was wymyślone w końcówce naszej wycieczki to świetna zabawa w Gonio u naszej przyjaciółki Karoliny w Reagge Bar nad morzem. To wszystko będzie nam służyło jako bonus górnej Adjarii, który choć na kilka dni przedłuży nam życie.

[PROGRAM WYCIECZKI]:
Odbierzemy Was z lotniska. Ten dzień jest poświęcony przygotowaniu do wycieczki, wspólnemu spotkaniu, biesiadzie i uczcie w Kutaisi. Nocleg w Hostelu by Kote.

Drugiego dnia jedziemy na przełęcz Zekari i w okolicach Abastumani poszukamy miejsca na nocleg w namiotach.

Dzień trzeci to magia przełęczy Goderdzi i niesamowitych wysokogórskich wiosek Adjarii. Polecimy do Mariny Dumbadze w wiosce Bako znajdującą się pod zamkiem i więzieniem Kikhani.

Przez dwa dni ta cudowna gospodyni da nam spróbować mnóstwo regionalnych potraw gdzie my sami możemy dołączyć do ich przyrządzania.

Kilkugodzinny treking po wąskiej skalistej ścieżce do położonego na 2200 m zamku Khikhani, gdzie dowiemy się nie tylko o historii samego zamku ale również całego terenu. Zamek znajduje się w pogranicznej gruzińsko – tureckej części, gdzie aby się udać zorganizujemy specjalnie pozwolenie bez, którego nie da się tam wejść.

Piątego dnia schodzimy z górnej Adjarii nad morze. Droga poprowadzi przez malowite kaniony z wieloma ciekawymi przystankami. Przygotujemy się na super party po zielonym morzu, w Czarnym.

Taka wycieczka z nami razem jest all inclusive i w cenie jest wszystko.

Cała usługa, wyżywienie 3 razy dziennie, party u Karoliny, restauracja nad morzem oraz wszystko co nam jest potrzebne w ciągu całego pobytu jest uwzględnione w cenie, oprócz osobistych wydatków.

[INFORMACJE]:
– ta wycieczka jest all inclusive i w cenie jest wszystko poza indywidualnymi zakupami serów i alkoholu (zakupy możecie zrobić na miejscu u pasterzy we własnym zakresie)
– 7 dni, 6 noclegów
– wycieczki możliwe od 20.07  do 20.10 poza datami podanymi w kalendarzu. Link do kalendarza:

[CENA]:
– Kavzuka (7-12 os.) – 550 EUR/osoba
(terminy: 21/07-28/-07, 4/08-11/08, 18/08-25/08, 1/09-8/09)
– Blueguria – (4-6 os.) – 650 EUR/osoba
– Mitsubishi Delica (4-6 os) – 600 EUR/osoba
– Toyota Sequoia (4-5 os) – 600 EUR/osoba

[CENA ZAWIERA]:
– opiekę przewodnika oraz pilota
– samochód
– paliwo
– 1 nocleg w rodzinnym guesthousue w Kutaisi ze śniadaniem i suprą z winem i tamadą
– 1 nocleg w namiotach i obiadokolacja z ogniskiem
– 2 noclegi w wiosce Bako u rodziny Dumbadze ze śniadaniem i obiadokolacjami z regionalnymi potrawami i mozliwością dołączenia do warsztatów kulinarnych
– 2 noclegi w Gonio w Reagge Barze ze śniadaniem i wieczornym party z tańcami
– 2 obiadokolacje w restauracji nad morzem
– mały regionalny poczęstunek w trakcie jazdy
– wino i chacha
– namioty 2/3 osobowe
– wideo i foto wspomnienia z wyjazdu od #toursbykote
– opieka 24h
– w razie awarii auta, gwarantujemy podstawienie nowego i kontynuacje podróży

[PRZEWODNICY]:

Nad naszymi grupami opiekę sprawuje ekipa z długoletnim doświadczeniem #toursbykote. Możecie ich zobaczyć w dziale „ekipa”.


[INFORMACJE DODATKOWE]:

– Wymagamy 20% zaliczki.

– Przy rezerwacji kolejnego wyjazdu z nami oferujemy zniżkę 🙂


g-adzaria-full-slider

g-adzaria2
g-adzaria7
g-adzaria8
g-adzaria9
g-adzaria1
g-adzaria4
g-adzaria6
g-adzaria3
g-adzaria10
g-adzaria11
g-adzaria12
g-adzaria13
g-adzaria15
g-adzaria16
g-adzaria17
g-adzaria5
g-adzaria14
g-adzaria2 g-adzaria7 g-adzaria8 g-adzaria9 g-adzaria1 g-adzaria4 g-adzaria6 g-adzaria3 g-adzaria10 g-adzaria11 g-adzaria12 g-adzaria13 g-adzaria15 g-adzaria16 g-adzaria17 g-adzaria5 g-adzaria14