Gomismta. Malownicza Guria [2 dni]

Gomismta
Malownicza Guria
2 dniW zielonych górach Małego Kaukazu położony jest dystrykt w, którym w 1942 roku zaczęto po raz pierwszy produkować herbatę. W tym regionie uprawia się herbatę doskonałej jakości do dziś i jest to zdecydowanie ‘must see’ do zobaczenia. Tak samo jak mnóstwo zabytków, przepiękna historia oraz codzienny, rodzinny klimat. Tam zabierze naszych gości Blueguria.

Unikalne gatunki winogron endemicznego pochodzenia do których należy najrzadszy Chkhaveri. Winobranie w guryjskim stylu jest częścią folkloru i ma swój unikalny charakter.

Znajduje się tu oczywiście mnóstwo rzek i wodospadów ale główną atrakcją, która w roku 2020 znalazła się na liście top 10 według CNN i BBC i innych magazynów jest resort Gomi. Gomis Mta położone jest na ponad 2100m n.p.pm. na granicy z górną Adjarią. To jest miejsce, które o poranku przykryte jest jak kołdrą białymi chmurami i roztacza się z niego widok na Morze Czarne i kolhijskie doliny.

Blueguria, czyli autobus z miłością do Gurii i gór Gomi służy promocji tego regionu. Zapraszamy na odkrywanie razem z nami tego najlepszego kawałka ulubionego przez wszystkich podróżników regionu.

[PROGRAM WYCIECZKI]:
Wycieczkę zaczynamy z centrum Kutaisi o godzinie 10:00. Pojedziemy do Ozurgeti i odwiedzimy fabrykę wód mineralnych gdzie napijemy się jednej z najbardziej znanych wód mineralnych Nabeghlavi. Odwiedzimy guesthouse i małą bio fabrykę gdzie zdegustujemy sznapsy, herbatę i przepyszne guryjskie lokalne potrawy. Następnie przejedziemy przez malownicze ozurgeckie wioski podziwiając zielone góry i lokalną architekturę i dojedziemy do dolin wyjątkowego gruzińskiego gatunku winogrona i wina Chkhaveri. Ruszymy do Gomis Mta trasami położonymi na 2200m n.p.m. . Po przybyciu na miejsce ulokujemy nasze rzeczy w drewnianym domku i posmakujemy przygotowanego przez naszą ekipę pikniku. Rozpalimy ognisko oraz będzimy podziwiać widoki przechadzając się po malowniczym uzdrowisku Gomis Mta. Tu zanocujemy i wspólnie spędzimy fajny wieczór.

Następnego dnia z rana wstaniemy wszyscy razem, żeby chociaż raz zobaczyć tę magię chmur, które jak biała duża kołdra pokrywają Morze Czarne i kolchijskie doliny. Byłoby ciężko zostawić ten przepiękny region bez poznania kolejnej fantastycznej rodziny ze swoją kulinarią, winem i herbatą.

Odwiedzimy również wioskę Shukhuti, która jest ojczyzną rugby. Mieszkańcy według swoich zasad grają raz w roku. Dwie strony woski walczą ze sobą. To niesamowita, kilkaset letnia tradycja, którą wytłumaczymy Wam na miejscu. Następnie przed Kutaisi, niedaleko miasteczka Wani wykąpiemy się w termalnych basenach położonych pośrodku natury. To unikalne miejsce otwarte 5 lat temu. Wody te wypełniają ludzi niesamowitym ciepłem i energią. Tak zrelaksowani wrócimy do start pointu, do Kutaisi.

[INFORMACJE]:
– ta wycieczka jest all inclusive i w cenie jest wszystko poza indywidualnymi zakupami serów i alkoholu (zakupy możecie zrobić na miejscu własnym zakresie)
– 2 dni, 1 nocleg
– wycieczki możliwe w terminach 20.04 – 20.11

[CENA]:
– Blueguria (4-6 os.) – 180 EUR/osoba
– Kavzuka (8-14 os.) – 130 EUR/osoba
– Jeepy (4-6 os.) – 180 EUR/osoba
– Czarna Volga, dostępne 2 auta (2-3 os.) – cena do uzgodnienia
– Lada Niva, dostępne 2 auta (2-3 os.) – cena do uzgodnienia
– Żółta Lada 02 (2-3 os.) – cena do uzgodnienia

[CENA ZAWIERA]:
– opiekę przewodnika i pilota
– samochód
– paliwo
– 1 nocleg w namiotach w Gomis Mta/przy złej pogodzie w lokalnych szałasach (nocleg w drewnianych lokalnych cottage lub namiotach)
– muzykę polifoniczną zespołu folklorystycznego Samuela Shavlishviliego „Folklor Laboratori” z Ozurgeti
– degustację herbaty w Mali lokalnej produkcji
– fabrykę wód mineralnych Nabeghlavi (czasem może być zamknięte)
– degustację guryjskiego gatunku winogrona Chkhaveri
– regionalny poczęstunek w trakcie jazdy
– wino i chacha
– poznawanie miejscowego folkloru
– dla chętnych bezpłatnie udostępniamy 2/3 osobowe namioty oraz karimaty (bez śpiworów)
– wideo i foto wspomnienia z wyjazdu od #toursbykote
– opieka 24h
– w razie awarii auta, gwarantujemy podstawienie nowego i kontynuacje podróży

[PRZEWODNICY]:

Nad naszymi grupami opiekę sprawuje ekipa z długoletnim doświadczeniem #toursbykote. Możecie ich zobaczyć w dziale „ekipa”.

[INFORMACJE DODATKOWE]:
– Dokładny plan i możliwości na trasie, oraz konkretny opis wysyłamy po kontakcie z nami. toursbykote.kavzuka@gmail.com

– Wymagamy 20% zaliczki.

– Przy rezerwacji kolejnego wyjazdu z nami oferujemy zniżkę 🙂


adzaria-1
adzaria-7
adzaria-8
adzaria-2
adzaria-3
adzaria-5
adzaria-4
adzaria-6
adzaria-1 adzaria-7 adzaria-8 adzaria-2 adzaria-3 adzaria-5 adzaria-4 adzaria-6