Blue Guria

Niebieski jak niebo nad przepięknymi górami Gomi. Taki jest nasz Ford Transit Retro, który specjalnie kupiliśmy i przebudowaliśmy dla 6 gości, kierowcy i przewodnika. Jest idealnym autem dla guryjskich klimatów Ozurgeti.

W zielonych górach Małego Kaukazu położony jest dystrykt w, którym w 1942 roku zaczęto po raz pierwszy produkować herbatę. W tym regionie uprawia się herbatę doskonałej jakości do dziś i jest to zdecydowanie ‘must see’ do zobaczenia. Tak samo jak mnóstwo zabytków, przepiękna historia oraz codzienny, rodzinny klimat. Tam zabierze naszych gości Blueguria.

Unikalne gatunki winogron endemicznego pochodzenia do których należy najrzadszy Chkhaveri. Winobranie w guryjskim stylu jest częścią folkloru i ma swój unikalny charakter.

Znajduje się tu oczywiście mnóstwo rzek i wodospadów ale główną atrakcją, która w roku 2020 znalazła się na liście top 10 według CNN i BBC i innych magazynów jest resort Gomi. Gomi położone jest na ponad 2100m n.p.pm. na granicy z górną Adjarią. To jest miejsce, które o poranku przykryte jest jak kołdrą białymi chmurami i roztacza się z niego widok na Morze Czarne i kolhijskie doliny.

Blueguria, czyli autobus z miłością do Gurii i gór Gomi służy promocji tego regionu. Zapraszamy na odkrywanie razem z nami tego najlepszego kawałka ulubionego przez wszystkich podróżników regionu.